RN731JTTD1333F50
Mfr.Part #
RN731JTTD1333F50
Description
RES 133K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
EAR99
Pbfree Code :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
133kOhm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V