RN731JTTD1332D100
Mfr.Part #
RN731JTTD1332D100
Description
RES 13.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
13.3kOhm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD1332D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1332D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C