RN731JTTD1323F50
Mfr.Part #
RN731JTTD1323F50
Description
RES 132K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
132kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD1323F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1323F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 132kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C