RN731JTTD1292F25
Mfr.Part #
RN731JTTD1292F25
Description
RES 12.9K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Resistance :
12.9kOhm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
2
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD1292F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1292F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C