RN731JTTD1241B25
Mfr.Part #
RN731JTTD1241B25
Description
RES 1.24K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Case Code (Imperial) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
1.24kOhm
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
RN73
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD1241B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1241B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.24kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C