RN731JTTD1241B10
Mfr.Part #
RN731JTTD1241B10
Description
RES 1.24K OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1.24kOhm
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD1241B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1241B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.24kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C