RN731JTTD1200D25
Mfr.Part #
RN731JTTD1200D25
Description
RES 120 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Resistance :
120Ohm
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD1200D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1200D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 120Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C