RN731JTTD1153F50
Mfr.Part #
RN731JTTD1153F50
Description
RES 115K OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
Resistance :
115kOhm
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W