RN731JTTD1003F50
Mfr.Part #
RN731JTTD1003F50
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 100K OHM 1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
e3
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Resistance :
100kOhm
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
yes
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD1003F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1003F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 100kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C