RN731ETTP9881B50
Mfr.Part #
RN731ETTP9881B50
Description
RES 9.88K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
9.88kOhm
Working Voltage :
50V
Datasheets
RN731ETTP9881B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP9881B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.88kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C