RN731ETTP97R6F50
Mfr.Part #
RN731ETTP97R6F50
Description
RES 97.6 OHM 1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
97.6Ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
50V
Datasheets
RN731ETTP97R6F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP97R6F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 97.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C