RN731ETTP9762C25
Mfr.Part #
RN731ETTP9762C25
Description
RES 97.6K OHM 0.25% 1/16W 0402
Working Voltage :
50V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
97.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W