RN731ETTP9421F25
Mfr.Part #
RN731ETTP9421F25
Description
RES 9.42K OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
9.42kOhm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731ETTP9421F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP9421F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C