RN731ETTP9090C50
Mfr.Part #
RN731ETTP9090C50
Description
RES 909 OHM 0.25% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
909Ohm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
50V
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731ETTP9090C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP9090C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 909Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C