RN731ETTP89R8F50
Mfr.Part #
RN731ETTP89R8F50
Description
RES 89.8 OHM 1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
89.8Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C