RN731ETTP8982B25
Mfr.Part #
RN731ETTP8982B25
Description
RES 89.8K OHM 0.1% 1/16W 0402
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
89.8kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
50V