RN731ETTP8980F25
Mfr.Part #
RN731ETTP8980F25
Description
RES 898 OHM 1% 1/16W 0402
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Resistance :
898Ohm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731ETTP8980F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP8980F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 898Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C