RN731ETTP87R6F50
Mfr.Part #
RN731ETTP87R6F50
Description
RES 87.6 OHM 1% 1/16W 0402
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
87.6Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Working Voltage :
50V
Tolerance :
±1%