RN731ETTP8561F50
Mfr.Part #
RN731ETTP8561F50
Description
RES 8.56K OHM 1% 1/16W 0402
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
8.56kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
50V
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731ETTP8561F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP8561F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.56kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C