RN731ETTP8351D25
Mfr.Part #
RN731ETTP8351D25
Description
RES 8.35K OHM 0.5% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
8.35kOhm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C