RN731ETTP8201C25
Mfr.Part #
RN731ETTP8201C25
Description
RES 8.2K OHM 0.25% 1/16W 0402
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
8.2kOhm
Tolerance :
±0.25%
Working Voltage :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN731ETTP8201C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP8201C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C