RN731ETTP8062D50
Mfr.Part #
RN731ETTP8062D50
Description
RES 80.6K OHM 0.5% 1/16W 0402
0402 (1005 Metric)
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
80.6kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN731ETTP8062D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP8062D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 80.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C