RN731ETTP7962C50
Mfr.Part #
RN731ETTP7962C50
Description
RES 79.6K OHM 0.25% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
2
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
79.6kOhm
Datasheets
RN731ETTP7962C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP7962C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 79.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C