RN731ETTP7870C25
Mfr.Part #
RN731ETTP7870C25
Description
RES 787 OHM 0.25% 1/16W 0402
yes
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
787Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Working Voltage :
50V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731ETTP7870C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP7870C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 787Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C