RN731ETTP7681B25
Mfr.Part #
RN731ETTP7681B25
Description
RES 7.68K OHM 0.1% 1/16W 0402
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
Resistance :
7.68kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Voltage - Rated DC :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
RN731ETTP7681B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP7681B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.68kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C