RN731ETTP7680D50
Mfr.Part #
RN731ETTP7680D50
Description
RES 768 OHM 0.5% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
768Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C