RN731ETTP7232B25
Mfr.Part #
RN731ETTP7232B25
Description
RES 72.3K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
72.3kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm