RN731ETTP6900C25
Mfr.Part #
RN731ETTP6900C25
Description
RES 690 OHM 0.25% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
690Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731ETTP6900C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP6900C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 690Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C