RN731ETTP68R0D50
Mfr.Part #
RN731ETTP68R0D50
Description
RES 68 OHM 0.5% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
50V
Resistance :
68Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731ETTP68R0D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP68R0D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 68Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C