RN731ETTP65R7F50
Mfr.Part #
RN731ETTP65R7F50
Description
RES 65.7 OHM 1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
65.7Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W