RN731ETTP6261C25
Mfr.Part #
RN731ETTP6261C25
Description
RES 6.26K OHM 0.25% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
6.26kOhm
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C