RN731ETTP6191D25
Mfr.Part #
RN731ETTP6191D25
Description
RES 6.19K OHM 0.5% 1/16W 0402
Resistance :
6.19kOhm
Working Voltage :
50V
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.5%
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731ETTP6191D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP6191D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.19kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C