RN731ETTP6190B25
Mfr.Part #
RN731ETTP6190B25
Description
RES 619 OHM 0.1% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
619Ohm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
0402 (1005 Metric)
Datasheets
RN731ETTP6190B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP6190B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 619Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C