RN731ETTP6041B50
Mfr.Part #
RN731ETTP6041B50
Description
RES 6.04K OHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistance :
6.04kOhm
Working Voltage :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731ETTP6041B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP6041B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.04kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C