RN731ETTP5830F25
Mfr.Part #
RN731ETTP5830F25
Description
RES 583 OHM 1% 1/16W 0402
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
583Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731ETTP5830F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP5830F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 583Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C