RN731ETTP5691B25
Mfr.Part #
RN731ETTP5691B25
Description
RES 5.69K OHM 0.1% 1/16W 0402
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
5.69kOhm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm