RN731ETTP52R3F25
Mfr.Part #
RN731ETTP52R3F25
Description
RES 52.3 OHM 1% 1/16W 0402
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%