RN731ETTP5110F25
Mfr.Part #
RN731ETTP5110F25
Description
RES 511 OHM 1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
511Ohm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Working Voltage :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C