RN731ETTP5101C25
Mfr.Part #
RN731ETTP5101C25
Description
RES 5.1K OHM 0.25% 1/16W 0402
0402 (1005 Metric)
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Working Voltage :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
5.1kohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731ETTP5101C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP5101C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C