RN731ETTP5051C50
Mfr.Part #
RN731ETTP5051C50
Description
RES 5.05K OHM 0.25% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.05kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
50V
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
RN731ETTP5051C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP5051C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.05kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C