RN731ETTP49R3F50
Mfr.Part #
RN731ETTP49R3F50
Description
RES 49.3 OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
49.3Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
RN731ETTP49R3F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP49R3F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 49.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C