RN731ETTP48R1F25
Mfr.Part #
RN731ETTP48R1F25
Description
RES 48.1 OHM 1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Resistance :
48.1Ohm
Datasheets
RN731ETTP48R1F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP48R1F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 48.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C