RN731ETTP4810F25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731ETTP4810F25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 481 OHM 1% 1/16W 0402
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Series :
RN73
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
481Ohm
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Working Voltage :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731ETTP4810F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP4810F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 481Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C