RN731ETTP4810B25
Mfr.Part #
RN731ETTP4810B25
Description
RES 481 OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
481Ohm
Datasheets
RN731ETTP4810B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP4810B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 481Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C