RN731ETTP47R5D25
Mfr.Part #
RN731ETTP47R5D25
Description
RES 47.5 OHM 0.5% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
50V
Resistance :
47.5Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731ETTP47R5D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP47R5D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 47.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C