RN731ETTP4640B50
Mfr.Part #
RN731ETTP4640B50
Description
RES 464 OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
464Ohm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731ETTP4640B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP4640B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 464Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C