RN731ETTP4422B50
Mfr.Part #
RN731ETTP4422B50
Description
RES 44.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%