RN731ETTP4322D25
Mfr.Part #
RN731ETTP4322D25
Description
RES 43.2K OHM 0.5% 1/16W 0402
Resistance :
43.2kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731ETTP4322D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP4322D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C