RN731ETTP4272F25
Mfr.Part #
RN731ETTP4272F25
Description
RES 42.7K OHM 1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
42.7kOhm