RN731ETTP4270D25
Mfr.Part #
RN731ETTP4270D25
Description
RES 427 OHM 0.5% 1/16W 0402
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
427Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731ETTP4270D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP4270D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 427Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C